21 APR 2021 · Czy zdarzają się przypadki, w których nie masz pewności, czy dany zbiornik bezciśnieniowy podlega pod Urząd Dozoru Technicznego? Domyślam się, że tak i doskonale rozumiem, że może być to nie lada wyzwanie.
Jako przykład podam jedno z przedsiębiorstw, któremu klient zasugerował, by medium (w tym przypadku był to stężony ług sodowy) było dostarczane cysterną i przechowywane w zbiorniku zewnętrznym, a nie jak dotąd – w pojemnikach IBC. W związku z tym firma rozważała zmianę sposobu magazynowania na jeden duży zbiornik, ale nie bardzo wiedziała jak podejść do tematu od strony wymogów prawnych, projektu, specyfiki konstrukcji oraz wyposażenia oraz przebiegu całej procedury dozorowej.
Jeśli chcesz zgłębić zagadnienia związane ze zbiornikami chemoodpornymi, w tym zbiornikami dozorowymi, parametrami, które mają kluczowy wpływ na projektowanie i wykonanie zbiornika na substancje żrące, trujące i niebezpieczne, ich żywotności czy też korzyściami i ograniczeniami poszczególnych technologii wykonania zbiornika, zapraszam Cię do wzięcia udziału w naszym szkoleniu. Dedykujemy je przede wszystkim projektantom instalacji przemysłowych, w których zastosowanie znajdują zbiorniki magazynowe lub procesowe, technologom, a także przedstawicielom działów technicznych, UR czy inwestycyjnych.
Szczegóły: https://www.amargo.pl/akademia-taed/szkolenia/szkolenie-dla-projektantow-zbiornikow-chemoodpornych/